poniedziałek, 11 lipca 2016

Profesjonalne drony, czyli bezzałogowe samoloty

profesjonalne drony

To naprawdę imponujące jak technika gna do przodu. Jeszcze względnie niedawno, by zobaczyć swoje miasto zobaczenia swojej najbliższej okolicy z lotu ptaka byliśmy zmuszeni do zdobycia helikoptera lub samolotu i wielkiej kamery. Koszt takiego przedsięwzięcia szła w tysiącach lub nawet dziesiątkach tysięcy złotych. Tego typu krajobrazy można było dojrzeć jedynie w kinie lub telewizji. Wszystko zmieniły jednak małe drony, które potocznie nazywają się dronami. Obecnie może je posiadać niemal każda osoba. Najprostsze bezzałogowce kosztują już troszkę ponad stówkę. Jednak to są tylko zabawki, choć dają niemało radości i dzięki nim bez problemu będziemy mogli sfilmować rodzinną imprezę lub własny dom. Fachowe bezzałogowce zaczynają się przynajmniej około pięciu tysięcy. Nie powinno się jednak dokonywać ich zakupu jeśli nie mamy doświadczenia w pilotażu tego typu maszyn, gdyż wybitnie błyskawicznie będziemy zmuszeni udać się do dobrego serwisu.


Profesjonalnych dronów nie traktuje się jak zabawki 

Specjalistyczne drony nie są tylko latającymi kamerkami dla entuzjastów fotografii. Specjalistyczne drony bardzo często zaczynają z nich korzystać różnego rodzaju urzędy. Dobrym przykładem jest wojsko. Armia amerykańska od lat korzysta ze profesjonalnych bezzałogowców rozpoznawczych. Także u nas w kraju bezzałogowe statki powietrzne patrolują granice państwa i wspierają w obserwowaniu tłumów. Dowodem na to jak mogą być wszechstronne, jest fakt obecności na rynku wodoszczelnych bezzałogowych statków powietrznych, które lądują i startują z wody.


Polskie profesjonalne drony sprawdzają się w trudnych sytuacjach

Polska nie odstaje od reszty świata. Polacy zakochali się w bezzałogowych statkach powietrznych i ochoczo nimi latają oraz je budują. Produkcja profesjonalnych dronów powoli zaczyna być naszym narodowym znakiem rozpoznawczym. Także wszelkiego typu usługi z nimi związane znajdują ogromną grupę chętnych. Profesjonalne serwisy są oblegane. Niemal każdy chce fotografować z powietrza. Niemal nikogo nie zniechęca nawet fakt, że na duże bezzałogowce należy uzyskać specjalną licencję lotniczą, a maszynę zgłosić w specjalnym urzędzie. Więcej na: http://roborotor.pl/ Panuje całkowity zakaz latania nad większością większych miast. W najgorszej sytuacji są maszyny w stolicy, gdyż przez obecność lotnika im. Chopina, zakaz dotyczy prawie połowy terytorium stolicy. Nie mniej jednak, fotografowanie z powietrza każdego dnia zyskuje na popularności i nic nie wskazuje na to, aby miał się to zmienić. Sklepy z bezzałogowymi statkami powietrznymi nie będą narzekać na brak klientów, gdyż wielu aspiruje podziwiać świat z nieco innej perspektyw. Z tej, która jeszcze niedawno była przeznaczona jedynie dla ekip ekip filmowych.